HİJYEN

Okulumuzda Nano clearAG ile hastalıklara dur diyoruz.
Kış aylarıyla beraber mikroplar, virüsler ve dolayısıyla bulaşıcı hastalıklar sağlığımızı tehdit etmeye başlar. Yaşları nedeniyle bağışıklık sistemleri henüz tam olarak gelişmeyen çocuklarımız mevsimsel hastalıklara daha kolay yakalanır. Özellikle günün büyük bölümünü geçirdikleri okullarında bu hastalıkları birbirlerine bulaştırmaları kaçınılmaz hale gelir. Okul servisleri, sınıflar, kantinler, salonlar gibi öğrencilerin birlikte olduğu yaşam alanları, bakteri, mantar ve virüslerin hızla üremesine, bulaşıcı hastalıkların hızlı bir şekilde yayılmasına en uygun alanlardır.
Yapılan araştırmalar özellikle anaokulu ve ilkokul dönemi çocuklarının, aileleri tarafından hastalık kaygısı nedeniyle bir süre okuldan alındıkları ve eğitimlerinden geri kaldıklarını gösteriyor.

NanoClearAg uygulamaları ULV cihazı ile sisleme yöntemi ile uygulanır.
Okulları süpürmek, sıraları, masaları, sandalyeleri silmek, hijyen sağlamaz; mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam eder. Dokunulan her şey milyonlarca mikrop, mantar virüsle kaplıdır.
Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan temizlemeler, bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak kadar güçlü olmaları, etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları nedeniyle çok kısa süreli hijyen sağlar.
Bulaşıcı hastalıkları belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi etmek yerine, hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun için okullarımız antibakteriyel hale getirilmelidir.
Bu sıkıntılara son vermek amacıyla sizleri dünyanın en ileri teknolojisi kabul edilen ‘’Nano Teknoloji’’ ile üretilen, TC Sağlık Bakanlığı ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) onaylı, çevre dostu, mucizevî bir antibakteriyel dezenfektan olan ‘’NanoClearAG’’ile okullar ve evler dezenfekte edilmektedir.

Neden NanoClearAG?
Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tip2 “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi”ne sahip, uzun süreli etkili, antibakteriyel ve koku giderici dezenfektandır.
Avrupa Birliği Standartları’na göre üretilmiş olup, çok özel formüllü, patentli 80 ppm yoğunluğunda nano gümüş solüsyonu ihtiva eder.
* Nano gümüş herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü antibakteriyel etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir.
* Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkânları bulunmamaktadır.
* NanoClearAG, gram pozitif, gram negatif, zarflı, zarfsız virüsleri, bakterileri yok etmesi, güçlü ve geniş spektrumlu olması, etkinliğinin hemen başlayarak artarak ve olabildiğince uzun sürmesi nedeniyle yüksek düzeyde dezenfektan sınıfına girer.
http://www.nanoclearag.com/img/img/etki.jpghttp://www.nanoclearag.com/img/img/okulimg3.jpg
* NanoClearAG, çok güçlü antibakteriyel etkisi ile bakterileri öldürerek virüslerin bulaşmasına engel olur. (kızamık, grip, boğmaca, menenjit, kabakulak, zatürre, zona gibi...)
* Özel formülü sayesinde, adeta bir mikro organizma mıknatısı etkisi yaratarak, civarda ve havada asılı kalan mikro organizmaları, küf sporlarını da kendine çekip yok eder. Bu, diğer hijyen ürünlerinde rastlanmayan benzersiz bir özelliktir.
* Çevre şartlarına ve silinme sayısına göre, yaklaşık 3 ay etkisini koruyabilir.
* Kullanıldığı alanlarda; ayak, ter, küf, rutubet gibi doğal kökenli kokuları ve sigara kokusunu yok ettiği tespit edilmiştir.
* Kokusuzdur. Leke yapmaz. Yüzeyler korozif ve aşındırıcı etkisi yoktur. Uygulama sonra silme, sıvama ya da temizlik gerektirmez.
* ULV aleti ile sisleme yöntemi ile 500 m2 lik bir alan 20 dakikada antibakteriyel hale getirir ve istenmeyen kokuları yok eder. 20 dakika içerisinde bir havalandırma yapılarak sınıflar tekrar kullanıma açılır.
* NanoClearAG, alkol, amonyak, antibiyotik ve triklozan veya başka bir kimyasal içermez. İnsan sağlığına, hayvanlara ve bitkilere zarar vermediği, alerji yaratmadığı belgelenmiştir.
* NanoClearAG yerel yönetmelikler ve 67/548/EEC uyarınca tehlikeli olarak sınıflandırılmamıştır, biyosidal ruhsatnamesinde,spesifik bir antidotu ve RİSK İBARESİ yoktur.

 

0533 320 01 12
Başak Mah. Melodi Sok. No:18 Daire:3/02 Başakşehir/İstanbul